А між іншим, ще дві тисячі років тому грецький філософ і історик за сумісництвом Пліній Молодший (ви, напевно, чули про такого, бо його розумні думки часто цитують в ФБ різні розумники і розумниці) став свідком появи блискавок під час виверження Везувію. Здивувався пренемало, і вирішив побачене записати. Записав, приблизно так, – вау, блискавки народжуються у вулкані!

Греку, звичайно, не повірили. Мало що могло старому привидітися зі страху.

І уявіть собі, лише в 2000 році одному американському вулканологу на ім’я Стів Макнетт, вдалося-таки підтвердити спостереження грека-філософа. Він таки встановив природу цього дивного і дуже яскравого явища.

Причин виникнення блискавок під час вивержень вулканів виявилося дві – сейсмологічна і електрична. Блискавки електричного походження, як правило, невеликі і виникають прямо біля кратера. Виникають вони завдяки електричним процесам в магмі. Сейсмологічні ж формуються високо в хмарах, в гущі попелу і ось вони-то виглядають досить переконливо. З’являються через простий перепад різниці температур.

Крім того, було встановлено, що блискавки з’являються найчастіше в дуже високих (більше 7 кілометрів) вулканічних хмарах. А ось наскільки часто вони виникають – залежить від кількості води в магмі: поки тиск в магмі високий, він не дає воді википати. А ось коли магма виривається з вулкану, вода моментально перетворюється в пару, що і допомагає формуванню електричних розрядів величезної потужності.

Видовище, як бачимо, вельми мальовниче. Але наша вам хороша і безкоштовна порада – тримайтеся від вулканів подалі. Особливо, коли вони йохохоають на всю округу.

Селфі в соцмережах того не варті.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *