Іспанці пропонують астрономічний туризм.

Іспанці пропонують астрономічний туризм.

Так, ви не помилилися. І це аж ніяк не польоти на Марс або на Венеру. Це навіть не вихід на навколоземну орбіту на одному з кораблів Елона Маска.

Це у них називається Перший Міжнародний парк темного неба в Альбані (Жирона). Тутешня суперсучасна обсерваторія вийшла на самоокупність і пропонує всім бажаючим саме послуги астрономічного туризму. Атракціон вже став однією з головних місцевих визначних пам’яток і отримав визнання ЗМІ.

У наполеонівських планах обсерваторії в Альбані – стати центром астрономічного туризму.

Сама обсерваторія розташувалася поблизу кемпінг-парку Бассегода. У 2015 році вона, не багато не мало, отримала сертифікат Starlight, який видається міжнародним фондом під егідою ЮНЕСКО.

У 2017-му році Міжнародна асоціація темного неба наділила обсерваторію в Альбані статусом Першого міжнародного парку темного неба.

Головна гордість цього парку – телескоп останнього покоління. У минулому році в обсерваторії з’явилася перша зоряна шоу-програма, під час якої всі зображення, отримані за допомогою телескопа, проектуються на великий екран.

На початку проекту обсерваторію відвідало 4500 осіб, серед яких основну масу становили пари туристів, що відправилися в романтичну поїздку. Великий інтерес атракціонів проявляють іноземці: тут відзначилося багато японців, китайців і навіть аргентинців.

У своєму рекламному проспекті керівництво парку відзначає, що небо має свої відмінності в різних частинах світу, але саме над Жирона воно по-своєму унікальне.

Парк також працює над створенням спеціальних турпакетів у співпраці з великими компаніями туристичного сектора.

Новий сезон в парку відкривається 21 квітня, і відвідувачам вже обіцяють нові астрономічні шоу і заходи.

Для довідки: Альбані – крихітне містечко з населенням всього лише близько 200 чоловік, але воно володіє багатою історичною спадщиною.

Історія містечка почалася в XII столітті. Воно і зараз обнесене середньовічною фортечною стіною, яка представляє собою історичну та культурну цінність для всієї Каталонії. Є в місті старовинний монастир.

Також Альбані славиться своїми мальовничими ландшафтами. Навколо містечка розкинулися Піренейські гори, є пишна рослинність і протікає гірська річка Муга, все разом ці краси подарують вам незабутні години насолоди спокійним ходом життя маленького іспанського містечка.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *