Правда про перший відпочинок з дітьми на морі або поради про те, як «приручити водичку»

Правда про перший відпочинок з дітьми на морі або поради про те, як «приручити водичку»

Одним з популярних сімейних видів відпочинку по праву вважається – відпочинок на морі. Тут корисно все: морське повітря, солона вода. Але перебуваючи в передчутті безтурботного відпочинку, батьки нерідко забувають про таку проблєму, як важливість першого моменту зустрічі дитини з морем.

Чому дитина боїться води?

Небажання дітей купатися заведе в глухий кут багатьох батьків. Краще підготуватися до такого заздалегідь і бути приємно здивованим, ніж навпаки.

У маленьких дітей може бути боязнь самої води, не кажучи вже про хвилі. Якщо дитина недавно почала ходити, то не чекайте, що вона буде безтурботно сидіти в смузі прибою і гратися. Діти лякаються, коли води поступово стає все більше (при вході в море). Швидко звикають до цього, але не всі захочуть плавати – то дно в мушлях чи каменях, то солона водичка і безліч інших ще причин…

Подивіться навколо себе – берегів не видно. Дітки до такого ще не звикли. Їх долає страх. Малюкам не зрозуміло де вони, чому води багато і країв не видно? Їм безпечніше бути на одному місці. І нічого дивного, що більшість малюків воліють морю обирати басейн.

Чи не мрійте, що відразу після приїзду дитина проявить інтерес до моря. У новому місці багато невідомого. Не змушуйте його, нехай звикне. Дитині потрібно час познайомитися з новим оточенням: природою навколо, сонцем, піском, водою. Навіть дитина трьох років може упертися і відразу не піти в воду.

Є такі дітки, яких з дикими криками заносять в воду, а через пару хвилин вони вже щасливо плескаються. Але іноді такими діями можна взагалі «відвернути» дитину від води. Пробуйте різні підходи, адже ви краще знаєте, що саме підійде для вашого малюка.

Мій старший син вперше був на морі в віці двох років. Перші пару днів ми просто гуляли по пляжу, дивилися на хвилі, збирали камінці. Поступово ми заходили в воду все далі і далі. На п’ятий день він вже плавав у надувному крузі. Молодшому знадобилося два дні. Але у нього був приклад – старший брат.

Особисті спостереження або як легко адаптувати дитину.

Візьміть дитину на руки і зайдіть з нею у воду. Спочатку не дуже глибоко. Коли дитина звикне, можете зайти далі. У батьків на руках діти відчувають себе захищено. Чи не занурюйте його поряд, а притисніть до своїх грудей і зайдіть так, щоб дитина поступово занурився в воду. Багато дітей в такому положенні практично не помічають змін у навколишньому середовищі.
Можна тримати дитину на руках сидячи в лінії прибою. Сядьте так, щоб хвилі вам не сильно заважали. Ще одне веселе заняття – це кидати камінці у воду. Малюк буде в захваті.
Запропонуйте набирати в відерце води. Походи до моря повинні бути під наглядом дорослих, і ви обов’язково повинні тримати малюка за руку.
Змайструєте кораблик і пустіть перед собою. Він буде плисти, а ви йдіть за ним. Діставайте його і рятуйте від корабельної аварії. У такій ігровій формі дитина забуває про свої страхи.
Кола або інші аксесуари з теорії краще давати на березі. Дітки повинні з ними пограти, а потім з улюбленою іграшкою бігти в воду. Зі старшим у нас так і сталося. З молодшим було навпаки: якщо він не хотів плавати, то не хотів, хоча любив гратися з кругом на березі.
Відмінним подарунком для діток від трьох років стануть окуляри для плавання. У них можна розглядати під водою цікаві речі.
Для немовляти відмінно підійде басейн. Поставте його в тіні, принесіть з моря води в відрі. Дитина буде намагатися заповнити басейн самостійно. У ньому він буде відчувати себе в безпеці.
Якщо дитина відмовляється ходити босоніж по берегу через надмір каменів і черепашок, надіньте взуття. Візьміть тапочки, намочити які буде не шкода. Таким чином, ви виключіть неприємні чинники при знайомстві з водою.
Якщо є великий басейн, то це чудово. У ньому можна пересидіти спеку. Плавати дітки в них навчаються краще: підлога рівна, хвиль немає, краї видно.
Подумайте, коли зручніше ходить в басейн, а коли на морі. Придумайте графік і дотримуйтеся його. На багатьох курортах столики в ресторанах розташовані біля басейнів. Дітки можуть в них поплавати, поки готують їжу і не заважати вам.

Друзям видніше

Якщо збираєтеся грати з дитиною біля води, пам’ятайте, що не всі діти люблять, коли пісок потрапляє в ніс або очі. Це може привести до плачу і небажанню дитини в подальшому грати в подібні ігри. Візьміть з собою пляшку прісної води, щоб змити пісок, коли це знадобитися. Потім, сміливо продовжуйте свої ігри з піском біля води.
Класна іграшка – лійка. Навіть маленьку дитину можна з неї полити. Для початку полийте трохи перед ним, дайте йому час зрозуміти, що відбувається. Потім полийте його голову. Це гра навчить дитину затримувати дихання.

Зголоднілу дитину можна погодувати прямо у воді. Тут все залежить від настрою мами.
Якщо дитина не боїться бризок води, то йому обов’язково сподобатися забігати в воду разом з батьками. Стрибки з малюком на руках будуть веселою зарядкою для обох.
Спробуйте пропустити повітря з рота через коктейльну трубочку в воду. Це заняття приведе вас двох в захват.

Важлива деталь!
Щоб відпочинок пройшов добре потрібно все ретельно спланувати. Не присвячуйте інтересам дитини всі дні безперервно. Налаштуйтеся психологічно, що не все піде гладко. З дитиною ніколи не можна бути впевненим на всі 100%. Якщо ви правильно налаштовані, то відмова дитиною виконати будь-яку процедуру, намічену вами заздалегідь, ви перенесете набагато простіше. Нагородою Вам буде задоволення від відпочинку, яке отримають всі. І ви не будете кричати: «Навіщо ми сюди приїхали!».

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *