Китайських громадян з "низьким соціальним рейтингом" не стануть пускати в потяги і літаки

Китайських громадян з "низьким соціальним рейтингом" не стануть пускати в потяги і літаки

Вже з травня 2018 року громадян Китаю з поганими показниками в системі “соціального рейтингу” перестануть пускати в літаки і поїзди, їм просто перестануть продавати квитки.

У категорію людей з “низьким соціальним рейтингом” в першу чергу потраплять люди, які поширювали «неправдиву інформацію про тероризм», створювали проблеми на рейсах, шахраювали і були спіймані, а також пасажири, що пред’являють прострочені квитки або були захоплені за курінням в поїздах.

Жорстка китайська система «соціального рейтингу» привласнює власним громадянам оцінки статусу, враховуючи не тільки факти злочинної поведінки, але також недостойні слова людини, і навіть “непристойні” покупки в магазинах. Низька оцінка статусу для китайця тягне за собою ряд обмежень і штрафи.

У 2017 році, наприклад, китайський уряд знизив статус “соціального рейтингу” засновнику LeEco і Faraday Future Цзя Юетіну, оскільки у того виявилося занадто багато боргів.

“Соціальний рейтинг” вже зараз поширюється на 7 мільйонів чоловік. Запущено програму ще в 2012 році, а до 2020 року її планують розгорнути на всю країну. Влада Китаю наполягає, що «соціальний рейтинг» підвищує соціальну відповідальність і чесність китайців.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *