5 причин зупинитися на нічліг в рьокані (це традиційний японський готель)

5 причин зупинитися на нічліг в рьокані (це традиційний японський готель)

Що таке Рьокан? Можливо, ви чули цей термін “ryokan”, коли планували поїздку до Японії, але що це таке? У стародавні часи рьоканці надавали житло для проїжджаючих мандрівників, тому найближчим порівнянням було б старовинний готель.

У наші дні вони надають набагато більше, ніж просто ліжко на ніч, і вважаються унікальним японським (і незаперечним) досвідом. Існують в Японії купа елітних розкішних і більш скромних варіантів, але, на відміну від звичайних готелів, у кожного ryokan є індивідуальність і чарівність.

1. Вид гостинності

Хороші готелі повинні мати гостинних господарів як даність, але в ryokan це щось більше, особисте. Персонал іноді не говорить ні на одній іноземній мові, але вони дають уважну гостинність.

На відміну від готелю, коли ви переходите через двері ryokan, перед вами не буде стандартної стійки реєстрації та персоналу, вишикуваного по струнці. Ваш господар привітає вас, розмахуючи тапочками, допоможе зняти ваше взуття і запросить відпочити з дороги. Вам допоможуть донести ваш багаж в свою кімнату і запропонують юката, бавовняне кімоно, щоб ви могли ходити в ньому по готелю. За традицією ви не можете гуляти навколо готелю в своєму одязі. Потрібно розслаблятися у своєму юката.

2. Автентичні інтер’єри

Готелі в Японії, як і багато інших місць в світі, часто можуть бути стандартними. Номери в деяких готелях, особливо в корпоративних мережах, можуть мати однакові інтер’єри в кожній країні. Іноді, зустрівши новий неповторний дизайн готелю, з сильною культурною традицією, навіть бувалий мандрівник може випробувати приємне потрясіння. Інтер’єри ryokan якраз такі.

Готелі ryokan мають дерев’яні конструкції з покриттям підлоги з татамі і розсувними дверима з паперу – справжнє почуття «старої Японії». Це не означає, що вони вигадливі. Це – данина традиції. Всі кімнати виглядають напівпорожніми, підлога буде голою (не забудьте зняти з себе тапочки! – це дуже важливо), за винятком низького столу з ще більш низькими стільцями або подушками і, можливо, горщиком з чаєм або мінімальної квітковою композицією, вас там більше ніщо не зустріне.

Однак майже всі ryokan розташовані в сільській місцевості, в спокійних японських садах. Прогуляйтеся по околицях ryokan в своєму зручному юката і вимкніть телефон; ідеальне протиотрута для цифрового світу, що надто швидко розвивається.

Порада. Найкраще використовувати службу пересилання багажу, перш ніж відправитися на свій рьокан. Тут не потрібні великі валізи, в більшості випадків ви будете проводити більшу частину свого часу в юката.

3. Кайсекі: найкраща їжа в Японії

Не чекайте меню, офіціантку, поки ви чекаєте їжу. Займіть вказане вам місце головного гостя в їдальні (як і раніше надягайте свої юката) і помилуйтеся лотком, що очікує вас, з безліччю маленьких делікатних страв. Їжа Kaiseki – це твори мистецтва з барвистим вибором риби, темпура, свіжих овочів, супів і тофу з безліччю різних текстур і ретельно збалансованих смаків.

Без традиційного меню це хороший варіант для людей з певними дієтичними потребами, але будь-які ваші прохання за складом меню повинні бути зроблені заздалегідь. Господарі завжди будуть намагатися пристосуватися до ваших смаків, але складно змінити щось в останній момент.

4. Розслаблюючі onsen (гарячі ванни)

Не покидайте Японію, не занурившись у ванну з гарячою водою, onsen, щоб заспокоїтися. Всі готелі ryokan мають окремий onsen для чоловіків і жінок, але у деяких також є onsen для спільних купань, для сімей, наприклад. Якщо ви дійсно хочете це спробувати, ви можете запросити гарячу ванну під відкритим небом в будь-якому висококласному рьокані.

Кількох стандартних правил необхідно дотримуватися незалежно від того, де ви зупинилися. Переконайтеся, що ви чисті; є ряд стільців поруч з ванними, які потрібно використовувати як місця для зберігання одягу, перед тим, як увійти. Також стандартно, що купатися в onsen потрібно обов’язково голим, ніяких винятків. Це може здатися трохи складним, але не дозволяйте собі боятися чи соромитися! Коротка незручність варта того, щоб випробувати onsen.

5. Кращий нічний сон

Як уже згадувалося, номера досить порожні – насправді навіть не буде ліжка, коли ви приїдете (а підлогове покриття татамі не виглядає таким комфортним для відпочинку лежачи). Але поки ви намагаєтеся вирішити, яке блюдо кайсекі вам подобається найбільше, господар буде розкладати для вас спеціальну футонне ліжко.

У футонного ліжка є погана репутація на Заході, але в Японії ви можете виспатися на ньому, як немовля. Вони пухкі, ці матраци, і увінчані затишною пуховою ковдрою і пухнастими подушками. До того ж всі вони односпальні. Односпальні ліжка також є нормою по всій Японії – більше місця, щоб розім’яти ноги! Якщо спати на футоні не для вас, є ryokan, які можуть влаштувати вам ліжка в західному стилі.

Так що це ryokan – це прекрасна їжа, доброзичливі господарі, розслаблюючі умови, кращий нічний сон і справжній досвід, який ви не зможете знайти ніде в світі.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *