Доведено: сон на вихідні дні допоможе нам жити довго.

Доведено: сон на вихідні дні допоможе нам жити довго.
Хороші новини: всім нам офіційно дозволено відключати будильники на вихідні!

Згідно з дослідженням, опублікованим в Journal of Sleep Research, люди, які занадто мало сплять протягом тижня, можуть компенсувати це у вихідні дні.

Дослідники збирали дані від більш як 40 000 добровольців за 13-річний період. Люди, які спали менше п’яти годин щоночі протягом тижня, мали підвищений ризик ранньої смерті в порівнянні з тими, хто спав шість-сім годин щоночі.

І з’ясувалося, що люди, які сплять менше п’яти годин протягом тижня, але які “наздоганяють” недоспані години на вихідних – не схильні до такого ризику.

 

“Результати припускають, що короткий (будній) сон протягом тижня не є фактором ризику смертності, якщо він поєднується з продовженим сном на вихідні!”, – пишуть автори. “Це говорить про те, що потрібно обов’язково добре висипатися в ніч з суботи на неділю, це допомагає компенсувати недобрані години сну за тиждень і допомагає перемогти наслідки для ранньої смертності”.


Так що дійсно можна «наздогнати» втрачені години сну під час уїк-енду, друзі! Крім того, це хороший привід для пізнього сніданку (для тих, хто любить романтику і мріє про схуднення).
Однак не можна занадто багато спати. Дослідження також показало, що люди, які регулярно спали більше восьми годин щоночі, мали вищий ризик ранньої смертності, ніж ті, хто спав шість-сім годин.

 

“Зі сном – без фанатизму!” – Народна мудрість.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *