TripSee.com пояснює, як влаштовані тури.

Чому тури завжди дешевше виходять за ціною, ніж ми самі плануємо і підбираємо окремі елементи подорожі? У чому тут прихований сенс? Звідки такі ціни і вигода, якщо можна посидіти в Інтернеті, гарненько все розпланувати і підібрати для себе те, що сподобається, а не те, що тобі пропонують туроператори і сайти-агрегатори? Невже вибрати готель самому так складно? Та й потрапити на акції з авіаквитками в потрібному напрямку цілком під силу кожному самостійному мандрівникові. У чому цимес?

Ось такі питання нам ставлять дуже і дуже часто наші клієнти, готуючись до майбутніх відпусток і плануючи варіанти їх реалізації.

Охоче пояснимо.

Тури – це масовий продукт, розрахований на людей, що віддають перевагу організованим подорожам і які не люблять довго вибирати варіанти для проведення відпусток.

Що звичайним мандрівникам потрібно? Море з теплою водою, ласкаве сонечко для рівної засмаги, переліт і трансфер, харчування хороше, візи (якщо потрібно) і страховки. Іноді людям цікаві європейські столиці, щоб погуляти, щоб на красоти старовинних будівель помилуватися, іноді – лижні курорти або пережити нашу холодну зиму під пальмами Таїланду. І все це ЗАВЖДИ є в звичайному турі! Всі елементи стандартного подорожі присутні в турпутівці.

Тур купити – завжди дуже просто і, головне, швидко. Клієнту достатньо всього лише визначитися, чого йому хочеться від відпустки, зібрати грошей і заявити про свій намір – все! Далі починає діяти правило – «Попит диктує пропозиції». На людину посиплються з усіх боків ці самі пропозиції, одна за іншу красивіша і вигідніша.

Звичайно, можна зайнятися організацією подорожі цілком і повністю самому. Знайти готель на тому ж «Букінгу», перевірити відгуки на «Тріп-Адвізорі», купити авіаквитки на «Тікетсі» (підшукати при цьому акції, не особливо цікавлячись – регулярка це або чартер). Потім зайнятися страховками, візами і плануванням самого відпочинку (переїзди, екскурсії, квитки в музеї, відвідування масових заходів і т.д.). Все є в Інтернеті. Якщо мати багато часу і Вам цікаво цим займатися. І якщо у Вас є необхідна частка авантюризму.

Але практика показує, що навіть найдосвідченіші мандрівники-одинаки вибирають купувати готові тури (які все одно обходяться дешевше, ніж самостійно придбані елементи звичайного подорожі – переліт, трансфер, готель, харчування і страховки) або ж вважають за краще брати окремі елементи з туру. Готель, наприклад, та щоб з харчуванням. Або авіа, трансфер і готель зі страховками та харчуванням, а далі – роби собі що хочеш, вивчай місто з пам’ятками, бери авто в оренду і катайся по околицях.

А все тому що тур – це готовий і доступний до використання туристичний продукт для загального користування. У нього є тільки один важливий мінус.

Турпакети формуються туроператорами лише по найпопулярнішим напрямкам.

Поїхати до льодовиків Гренландії Вам таки доведеться самому або в складі групи туристів за індивідуальними, разовими турами.

 

Ми вам тут розповімо, як створюється турпакет.

Ось так візьмемо і розповімо.

Турпакет створюється туроператором. Як правило – великим, який може собі дозволити великі вкладення.

Туроператор викуповує номерний фонд хороших готелів (саме хороших, тому, що репутація і конкуренція на ринку туристичних послуг – річ страшна і жорстока!), при чому робить він це за півроку або навіть за рік ДО сезону. До готелів уважно придивляються – НЕ зносилися чи, відповідають чи нормам різним. Номери у готелів купуються за копійки, з величезною знижкою (яка місцями досягає до 60%!). Чим більше туроператор, чим більше номерів він викуповує, тим і знижки значніші.

Потім туроператор знаходить авто для трансферу, запрошує на роботу досвідченого екскурсовода, домовляється зі страховою фірмою. Далі він організовує чартерні перельоти з наших великих міст до місця розташування своїх готелів і все – турпродукт готовий. Його можна продавати!

Під різні види відпочинку створюються різні турпакети. Цілий рік, без перерви.

 

А хто продає турпакети?

По-перше, сам туроператор через свої офіси продажів і сайт. По-друге, турпакети реалізують покупцям туристичні агентства. Великі і не дуже.

І, по-третє, реалізацією турпакетів займаються сайти-агрегатори.

Ми – з останніх. Працюємо онлайн і одночасно продаємо турпакети зі свого офісу.

Чому купляти тури онлайн вигідно?

Тому що ціни онлайн найнижчі.

У нас немає офісів по всіх містах, ми не платимо оренду приміщень, не платимо зарплату агентам-продавцям, не розвішуємо барвисті борди по містах і селах. Ми працюємо онлайн, ми в кожному телефоні, в кожному планшеті, на екрані ПК. Плюс – ми отримуємо додаткові знижки у туроператорів на його товар. У більшості випадків – невеликі, але і це дозволяє нам бути успішними і продавати тури, просувати себе в Мережі, удосконалюватися і розвиватися.

Знижки дозволяють нам торгувати турами за цінами виробника, тобто – туроператора. А іноді – навіть за цінами, які НИЖЧЕ цін виробника, оскільки туроператор може собі дозволити опустити планку цін навіть до рівня собівартості, аби заповнити орендовані номери в готелях, салони літаків і не чекати, поки продадуться нерозпродані тури.

 

А чи не ці тури називають «гарячими»?

Так, саме про них мова!

Власне, такі тури, які продаються в останній момент і за заниженою ціною, називаються «гарячими» (Ви, напевно, чули про таке і завжди готові купити такі тури, коли мова заходить про Вашу відпустку). Ціни на них дійсно бувають дуже приємними, низькими до неможливого.

То є велика спокуса для туристів!

У нас були випадки, коли Єгипет туроператори скидали по сумі, меншій ніж 200 $ на двох, готель – п’ять зірок, 7 ночей – 8 днів, харчування – «все включено», авіаквитки, трансфер і страховки (весь комплект!). За такою ж ціною бувала Іспанія (Канари, Коста Брава і ін.) і Туреччина, тобо – найпопулярніші напрямки для відпусток.

Погодьтеся – ціна вигідна!

Тут нам – зелене світло, як сайту-агрегатору! Сурмимо про «гарячу» путівку на весь світ, як очманілі – хто перший купить, тому пощастить!

Нагадаємо, що ми працюємо онлайн, ми – в кожному телефоні, на екрані планшетів, на моніторах домашніх ПК. І у нас ЗАВЖДИ актуальні, свіжі ціни, постійне оновлення інформації від туроператора (в середньому – через кожні 15 хв.). Ми встигнемо стати ПЕРШИМИ, хто повідомить приємну новину всім бажаючим!

Саме тому у нас клієнти завжди ПЕРШИМИ дізнаються про «гарячі» турпутівки, і мають можливість ПЕРШИМИ скористатися пропозицією!

 

Поговоримо про чартери. Може там щось не так?

Ми вже писали про те, що чартерні рейси викуповуються туроператорами тільки на найбільш популярні напрямки для відпочинку – Туреччина, Єгипет, ОАЕ, та інші Греція з Італією та Іспанією. В той же В’єтнам з Таїландом всі бажаючі полетять регулярним рейсом, швидше за все.

Регулярки завжди вдвічі дорожче чартеру, звідси і ціна на «екзотичні» тури завжди не дешева. Туроператор тут нічого не може вдіяти, він сам заробляє на авіаперельотах регулярки копійки, вже повірте. Це відбувається тому, що ця сама «регулярки» – це роздрібний товар авіакомпаній і ціни на нього виставляють вони. Пощастить – туроператор викупить блок місць на літаку за акційними цінами і вам включить занижену, майже «чартерну» ціну на такий переліт. Чи не пощастить – тоді летите по «регулярним» цінам авіаперевізника.

Чартерний переліт від туроператора дешевий, тому що літак на потрібному напрямку орендовано і всі місця належать виробнику турпакетів.

Але є мінуси і у чартерів.

Про ті мінуси детальніше.

Туроператор сильно втратить, якщо випустить в рейс напівпорожній літак. Це – головна причина всіх неприємностей з чартерами.

Але постараємося зрозуміти туроператора – орендну плату за літак йому не скасують за красиві очі.

Тому, в 7-8% випадків з чартерними рейсами відбувається зміна часу вильоту, а іноді – зміна аеропорту вильоту. Неприємна для туристів річ, яка, однак, компенсується дешевизною авіаквитків.

Іноді мова йде про декілька годин затримки. І то дуже неприємна річ для пасажирів, погодимося.

Бувають також моменти з об’єднанням двох напівпорожніх чартерів в один. Правило залізне: літак, як прозаїчна маршрутка – завжди повинен летіти повністю заповнений пасажирами!

І тоді теж – затримка рейсу, розгнівані пасажири, плутанина і купа незадоволених людей через купу втраченого часу.

Тому розклад чартерів – це, трапляється, поняття відносне.

Додамо також, що проблеми з чартерами бувають дуже рідко у великих туроператорів. У них із заповненням літаків проблем не буває. В основному всі затримки вильотів – це «косяки» з продажами турів у невеликих туроператорів.

 

А що там з готелями?

Ми вже говорили про те, що туроператори купують номери в готелях за оптовими цінами, готуючи свій товар – турпакети. При чому ціни бувають дуже і дуже низькими. Ви, як звичайний турист ніколи не отримаєте інформацію про рівень цих цін – в роздріб вони не виходять ніколи. Це – предмет домовленостей між готельєрами і туроператорами. Торги по номерному фонду готелів проходять, коли вони стоять з неповним завантаженням, в зимові періоди, як правило. Туроператори викуповують номери сотнями і завжди платять гроші вперед.

Тому туроператору завжди потрібне максимальне завантаження викуплених номерів – треба заробляти!

У чому можливі неприємності для Вас як для туриста з номерами готелів по турпакетах? Тут неприємність теж є, на жаль. І називається вона – «овербукінг».

Що це за звір такий – «овербукінг»?

Туроператор завжди продає турпакети з урахуванням статистики минулих сезонів за тими туристами, які відмовилися, не доїхали, захворіли невчасно, не отримали візу. Тобто – туроператор завжди продає турів трохи більше кількістю, ніж у нього викуплено номерів в готелі. І якщо раптом статистика не виправдається, і всі приїдуть, поселяться, то комусь, відповідно, місця в готелі не вистачить.

Туроператор, звичайно ж, не дасть таким туристам пропасти і поселить їх за свій рахунок та з компенсацією і масою вибачень. Однак це працює тільки при роботі з великими туроператорами.

У 10-15% випадків «овербукінгу» туристу-невдасі все ж доведеться селитися в місті за свої кровні, а після відпустки вибивати гроші по компенсації у центрального офісу туроператора.

 

А з візами як воно?

А з візами для наших громадян – повний порядок. Нас усюди пускають, нам скрізь раді. Багато популярних для туризму країн видають візи прямо в аеропорту прибуття і коштують вони не дорого. Українським туристам скрізь раді, скрізь їм шана і повага.

На сьогоднішній день громадяни України можуть подорожувати без віз більш ніж в сто країн, в тому числі, в безвізові Андору і Шпіцберген. Якщо порахувати їх загальну кількість, то це більш ніж 40 відсотків країн або 65 мільйонів квадратних кілометрів світу. Є на що подивитися, чи не так?

Ми тут на TripSee.com трохи побігали, та склали Вам список безвізових європейських держав – вникайте на здоров’я, кому це цікаво.

Перебувати в цілих тридцяти країнах Євросоюзу Шенгенської зони українці запросто можуть не більше 90 днів протягом 180-денного періоду. Головне – мати той самий заповітний біометричний паспорт. Врахуйте, що зі звичайним закордонним паспортом виїжджати в Європу можна тільки з горезвісним «шенгеном». Зверніть увагу – Ви повинні будете вказати мету своєї поїздки, яку потрібно підтвердити, наприклад, заброньованим готелем. Не забудьте і про докази своєї фінансової спроможності. Тут підійдуть (на ваш вибір): наші тревел-чеки, виписка з рахунку в банку, гарантії від запрошуючої сторони і інші документи.

Про медичну страховку подбає Ваш туроператор – вона обов’язкова і входить у вартість турпакету.

А тепер оголошуємо весь список:

Австрія, Бельгія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.

В ту ж Туреччину українців пускають без зайвих питань. З 2011 року в’їзд в країну безкоштовний. З 20 травня 2017 року в країну можна потрапити за внутрішнім ID паспортом.

За Єгипет.

В аеропорту і на кордоні Єгипту можна отримати візу з терміном дії в один місяць. Вона обійдеться вам всього в 15 доларів. Крім того, існує таке поняття як «Синайський штамп». Що це?

Пояснюємо: по прильоту на Синайський півострів (наприклад, на курорт в Шарм-ель-Шейху) у туристів немає необхідності оформляти візу. У паспорт буде проставлено штамп SINAI ONLY, який дає право перебування тільки на території Синайського півострова до 14 днів (13 ночей в турі). Якщо захочете подивитися піраміди в Гізі – приготуйте заповітні 15 доларів на візу.

Так що по найпопулярнішим напрямкам для відпочинку з візами у нас ніяких проблем немає. У будь-якому випадку, при оформленні туру Ви будете повідомлені про необхідність придбання візи і отримаєте детальну інформацію про її ціну і способ отримання.

 

А що там у нас із медстраховками в турпакетах?

Майже для всіх іноземних напрямків Вам буде надана медстраховка туроператором. Навіщо йому зайвий клопіт, коли з Вами, не доведи Господь, що-небудь, та трапиться. У будь-якому випадку – Ви завжди зможете отримати кваліфіковану консультацію з питань медстрахування у наших агентів з продажу, звернувшись за телефонами колл-центру.

Чи є складнощі с медстраховками в турпакетах?

Їх мало, але вони є. І це – неминучість. Адже фізично не можна передбачити всі несподіванки.

В жодному разі – не вирушайте у відпустку, коли хворієте. Це по-перше. А по-друге, перевірте у наших фахівців деякі особливості Вашої базової медстраховки, щоб внести ясність або придбати для себе іншу, яка найбільше підійде саме Вам.

Наприклад, дізнайтеся про випадок, коли Ви захворієте, а лікар категорично заборонить Вам авіапереліт, але в лікарню класти не порекомендує – пропише звичайний постільний режим. Звичайна медстраховка не компенсує проживання в готелі на довший період, ніж було вказано в умовах туру.

Вона також не покриває лікування зубів, майте на увазі!

Крім того, будьте обережні з вживанням алкоголю. Стандартна медстраховка не покриє Вам алкогольне отруєння чи сердечний напад. Пити чи не пити в спеку – це Ваш особистий вибір.

У будь-якому випадку, ДО оплати турпакету Ви завжди зможете внести корективи в оформлення медичної страховки і убезпечите себе від проблем. ПІСЛЯ бронювання та оплати, туроператор не прибере страховку і не замінить її.

Пам’ятайте – у Вас завжди є вибір особистого вибору типу медстраховки «під себе»!

 

Чому вартість дорогих медстраховок в турах йде за ринковими цінами?

А вся справа в тому, що самі страхові компанії пропонують туроператорам знижки на свої пропозиції. Пояснюється це просто: страхові компанії рахують ризики. І коли вони бачать в клієнтах туроператора, то розуміють – ризики не високі, та ще й опт!

Це їм не самостійний мандрівник, з яким мати справу – собі дорожче.

При організованому туризмі завжди є ймовірність, що гід або інші туристи вчасно зупинять Вас від хуліганських дій, не дадуть напитися в зюзю, і доктора вчасно покличуть.

То який обрати варіант: подорожувати самостійно чи все-таки купити готовий тур?

А Ви вчиніть за принципом – ні вашим, ні нашим: шукайте варіант для самостійної подорожі і одночасно дивіться на готові тури. Ви переконаєтеся в тому, що турпакети вийдуть за ціною значно дешевше і в них все буде в комплекті – перельоти в обидва кінці, трансфер туди і назад, проживання в хорошому готелі, харчування, страховки і парочка екскурсій в додачу.

Вам може пощастити з туром настільки, що Ви запросто зможете відмовитися від подорожей з групою і проведете свою відпустку на свій розсуд. Адже у Вас є квитки, житло і харчування, Ви застраховані – хто Вам посміє вказувати, що робити зі своїм вільним часом?

Візьміть в оренду автомобіль і самостійно вивчайте район, користуючись картою або путівником для туристів!

У нас на сайті Ви завжди зможете потрапити на «гарячий» тур – просто заходьте, перевіряйте зміни цін і реагуйте швидко! Якщо Вам це цікаво, звичайно ж.

А можете зробити ще простіше. Підпишіться на наше розсилання або в групу в телеграмі – і ми станемо відправляти Вам відомості про всі «гарячі» тури та по всім напрямкам, будь то Туреччина з Єгиптом, або екзотичний В’єтнам!

Вдалих Вам подорожей!

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *