Тільки написали новину про алкогольні коктейлі від Coca-Cola, як на тобі ...

Тільки написали новину про алкогольні коктейлі від Coca-Cola, як на тобі ...

Шведи запустили в продажу пиво, яке виготовляють з …. стічних вод!

Добралися вже і до пива, перероблятелі-безвідходники! Їх новий продукт виготовляється броварнею Nya Carnegiebryggeriet, брендом Carlsberg і Шведським інститутом екологічних досліджень (ШВЛ) (запам’ятаємо цих хлопців!)

Назвали цей продукт PU: REST. І це 4,8% -ий пілснер, приготований з органічного солоду, хмелю і перероблених стічних вод. Запущено в продажу в п’ятницю, 25 травня.

Шведи вже багато років працюють над вдосконаленням технологій утилізації стічних вод і тепер заявляють, що результат їхньої праці є економічно ефективним і енергоефективним. Це може стати вирішенням проблеми нестачі чистої води в світі, але, не дивлячись на свої успіхи, шведи виявили, що негативне сприйняття громадськості щодо переробленої води є перешкодою для її реалізації в більш широких масштабах.

гррррр, ну ще б пак!

“Проблема не є технічною, але перш за все емоційною”, – говорить Стефан Філіпссон з ШВЛ. – “Перероблена вода така ж чиста і безпечна, як і звичайна водопровідна вода, але більшість людей як і раніше скептично ставляться до наших розробок. Наше рішення? Об’єднати перероблену воду з улюбленим продуктом, який звичний для більшості споживачів! І ми вибрали ПИВО!”

Вчені звернулися з пропозицією до пивоварень, щоб подивитися, чи зацікавлені вони в створенні нового екологічно чистого напою. І до своєї радості зустріли підтримку!

Пивоварний майстер Кріс Тургессон сказав: “Ми не могли встояти перед спокусою зробити щось нове, креативне і корисне! Ми поділяємо думку, що як виробники, так і споживачі повинні наважитися думати інакше, якщо ми разом хочемо успішно піклуватися про земні ресурси”.

Ми тут перевірили інформацію. Пиво зі стічних вод надійшло в продаж пробною партією. Поки що.

А також ми дізналися, що шведи зовсім не перші, хто пробує використовувати перероблену воду в пивоварінні. Американці вже робили це в минулому році, коли вони також успішно зварили невелику партії елю зі стічних вод.

І тим не менше, це був разовий вихід, а PU: REST виходить на ринок, щоб залишитися надовго. Пиво зі стічних вод надійде в широкий продаж в шведських магазинах спиртних напоїв з 2 липня і буде доступно в деяких ресторанах і на пивних фестивалях до цього.

Ну, удачі побажаємо!

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *