А відбувається з нами цікаве.

Авіаперельоти давно стали реальністю сучасної людини, проте вчені лише недавно почали досліджувати їх вплив на організм. Тому що виявилися причини, спливати почали цікаві факти, на які не звертати увагу стало просто не розумно!

Мандрівники і раніше часто помічали, що безглузда комедія або навіть мультфільм раптом змушують нас пустити сльозу на борту літака, що з нами не сталося б на землі. Навіть знаменитості стали розповідати цікаві факти про свої переживання в польоті! Фізик і телеведучий Брайан Кокс, а також музикант Ед Ширан зізнавалися, наприклад, що таке трапляється і з ними – вони переживали емоційний сплеск на висоті, розчулювалися раптово від переглянутої мелодрами – плакали, витираючи сльози та схлипуючи від надмірності емоцій.

Нарешті про це стали говорити вголос!

У недавньому опитуванні лондонського аеропорту Гатвік, 15% чоловіків і 6% жінок відповіли, що перегляд фільму під час перельоту дійсно може зворушити їх більше, ніж в інший час.

Науково доведено, що на психіку людини впливають фізичні умови польоту. Дані багатьох досліджень показують, що на висоті 10 000 метрів над землею всередині герметичної металевої труби з нашим мозком відбуваються дивні метаморфози. У нас може змінюватися настрій, інакше працюють сенсорні почуття і навіть може з’явитися свербіж. Авіаперельоти впливають на функції нашого тіла і мозку і можуть, зокрема, змінювати наш психічний стан.

Салон літака є, без сумніву, незвичайним середовищем для людського організму.

На борту літака ми навіть п’яніємо швидше. Ага!

І все тому, що атмосферний тиск тут, як в горах на висоті 2,5 км, вологість повітря нижче, ніж в пустелях. Повітря, яке подають в салон літака, має температуру 10 ° C, щоб охолоджувати тепло, що йде від людей і електронних приладів. Знижений атмосферний тиск зменшує кількість кисню в крові пасажирів на 6-25%. Якби такий недолік кисню діагностували в лікарні, вам негайно призначили б його штучне введення. І коли людина ковтне алкоголь – вона тут же занурюється в блаженний стан сп’яніння. А далі – все залежить від людини. Одні можуть мирно заснути, заспокоївшись, а інші – навпаки, стають буйними і їх тягне на “подвиги” – пісні горлати, бешкетувати і зривати льотний план! Тому вживати спиртні напої на висоті нам всім ох, як не рекомендується. Ну, щоб не робити аварійну посадку в будь-якому аеропорту за курсом, а там поліція, пояснювальні, штрафи і все інше невеселе…

Однак на борту літака таке зниження тиску і рівня кисню, як правило, не шкодить здоровим людям.

Так що літати нам ще й літати, та без шкоди здоров’ю! А пити треба менше, ось.

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *