Знову новини від соцмережі Reddit – ці хлопці невгамовні і вміють створювати сенсацію! Що може бути краще, ніж ставити в топіки інсайдерську інформацію від працівників авіації? Кинули клич – а поділіться-но шановні співробітники авіаліній вашими секретами з нашими читачами, анонімність гарантуємо! І що Ви собі думаєте? – поділилися! Tripsee.com зібрав для Вас кращі з таємниць і порад “по знайомству”. Ділимося, але приготуйтеся – не все так красиво звучить, як ми всі собі думали.

Порада-таємниця 1: ніколи не користуйтеся казенними навушниками

У літаках не використовують одноразові навушники! І те, що вони запаковані в целофан – не означає, що вони нові. Після польоту використані навушники чистять і знову розфасовують по пакетиках для наступної партії пасажирів. Загалом, знайте, що навушниками вже хтось користувався до вас, і якщо ви «чистюля», то краще беріть свою звичну і домашню гарнітуру в подорож.

Порада-таємниця 2: відмовтеся від кави з візка

Справжні поціновувачі кави і так не стануть її пити в літаку через поганий смак, а менш розбірливим слід знати, що кавові ємності на авіалініях особливо не миють і не чистять – в кращому випадку тільки споліскують! По-перше, співробітникам платять занадто мало – немає сенсу старатися надто, а, по-друге, у них навіть немає ніякого спеціального приладдя для чищення кавової тари.

Порада-таємниця 3: в туалеті літака Ви наглухо НЕ закриєтеся! Ці двері, замкнені зсередини, легко відкриваються зовні

Не вірте фільмам, де стюардеси відчайдушно стукають у зачинену кабінку і, буває, навіть ламають двері. Придивіться з нагоди – зовні є таємний механізм, що відкриває засувку, і знаходиться він прямо під вузькою табличкою з написом «туалет» (Lavatory). Буває, що там вже здерте облицювання – ознака того, що двері відчиняли таким способом.

Порада-таємниця 4: «непідйомні» підлокітники можна підняти секретної кнопкою

Приємна таємниця для всіх, хто хоче більшої зручності в економ-класі! Уявіть собі – ці самі «намертво» зафіксовані ручки крісел біля ілюмінаторів і біля проходу можна підняти, як і всі інші! Для цього намацайте з нижньої сторони підлокітника ближче до його основи маленьку кнопку, заховану в поглибленні.

Втім (образлива трохи новина), будьте готові до того, що бортпровідники вимагатимуть повернути підняту ручку на місце.

Порада-таємниця 5: запам’ятайте – кисню в масках вистачає на 12 хвилин!

“Бійцівський клуб” пам’ятаєте? Слова героя Бредда Пітта про ці маски і про кисень в них? Не все так страшно, як Чак Паланік написав, втім. Не так все драматично. Ці маски дійсно заготовлені на випадок розгерметизації кабіни, але мало хто знає про витрату кисню. Це тільки звучить лякаюче – «тільки 12 хвилин», в повітрі ці слова мають зовсім іншу цінність – «цілих 12 хвилин»! Цього часу цілком достатньо, щоб екіпаж зміг знизити літак до безпечної висоти в 3.000 метрів.

Порада-таємниця 6: замки на валізах зовсім марні!

Якщо Ваші валізи закриті на “блискавки” – їх розкриють так, що Ви навіть не здогадаєтеся. За визнанням співробітника служби огляду, блискавку можна запросто розкрити звичайною ручкою чи олівцем, а потім знову застебнути, зміщуючи обидві скріплені замком застібки по периметру валізи. Так зазвичай і роблять в аеропортах, коли потрібно ідентифікувати багаж без бирки.

До речі, хлопці на Reddit заодно назвали найчастіші причини «втрати» багажу з вини наземної служби:

  • його відправляють на додаткове просвічування і не встигають доставити на борт
  • при сортуванні його помилково відправляють не на той літак (ааааа!)
  • сумка зачіпається за що-небудь ременем (таке трапляється!)
  • багаж не навмисне падає з візка на шляху до літака

Загублений і незатребуваний багаж потім чекає аукціону на складі аеропорту:

Порада-таємниця 7: розповімо Вам про те, що відбувається з тваринами, коли Ви здаєте їх в багаж

З собаками ситуація найгірша. З досвіду співробітників американських авіаліній, в більшості випадків собаки впадають в тривогу і паніку ще на землі, практично відразу після розлуки з господарями. «Хто знає, в якому жаху вони перебувають під час польоту!» – пишуть у Reddit авіаспівробітники. Зате кошатники можуть бути абсолютно спокійні: за кішками ніякої тривоги не спостерігається!

При цьому якщо в Америці і Європі співробітники дбайливо ставляться до тварин-мандрівників, намагаються їх заспокоїти і навіть просять власників писати для них клички вихованців, то у нас на це розраховувати, на жаль, не доводиться. Так що добре подумайте, перш ніж брати з собою в політ домашніх улюбленців – може, краще не піддавати їх такому незаслуженому стресу?

Порада-таємниця 8: є найбільший страх у польоті для співробітників авіакомпаній – і називається він “панікери”!

Повірте – це дійсно гірше аварійної ситуації і турбулентності. Якщо з першими бортпровідники вміють і навчені справлятися, то з панікою у пасажирів у них трапляються проблеми. Левова частка аварійних посадок по шляху польоту якраз і трапляється з вини панікерів. І це справжній головний біль для всіх учасників польоту.

Завжди, коли Вам страшно на висоті (коли Ви просто боїтеся висоти або коли літак труснуло, наприклад), то наша Вам порада – просто подивіться на бортпровідників. При будь-якій турбулентності вони залишаються абсолютно незворушними – значить, все в порядку! Але ж цим людям теж буває страшно, повірте. Особливо, коли трапляється щось серйозне.

Вдалих вам і щасливих польотів, мандрівники!

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *