Розваги туристів, за які має бути соромно

Розваги туристів, за які має бути соромно

Професійним туристом Ви бути не зобов’язані, але світ повинні Ви подивитися! Сьогодні ми розповімо про те, що пишуть іноземні журнали про подорожі під деяким іншим кутом зору. А саме про ті “штатні” розваги кожної відпустки, які, проте, мають трохи негативний підтекст.

Вам не обов’язково ставати під прапори гарячих серцями захисників тварин або активістів Грінпісу. Але просто зверніть увагу на те, що проблеми є. І про них мова в цій статті.

Верхи на слонах.

Побувати в Азії і не покататися на слонах верхи? Це ж знаменита азійська розвага! І тим не менше, зоозахисники все частіше виступають проти такої розваги. Справа в тому, що погоничі змушені поганяти слонів палицями з гаками на кінці, що заподіює жахливий біль тварині.

Плавання с дельфінами

Щоб Ви знали – для того, щоб доставити туристам задоволення поплавати з дельфінами, їх відловлюють і “тримають” на медикаментах, щоб приспати мозкову активність. Таким чином, високоінтелектуальні істоти змушені страждати від стресу майже постійно.

Екскурсії в халабуддя

Все популярнішими стають тури по халабуддях Бразилії, Індії та Філіппін. Ми самі не розуміємо сенс цих збочень. І в той же час все гостріше постає питання про етичну сторону подібних екскурсій. Нерідко туристи ставляться до місцевого населення, як до частини атракціону. І це прикро.

Дайвінг з акулами

Ох, вже ці екстремали, які люблять полоскотати собі нерви, і які ризикують опуститися в клітці на певну глибину, щоб на власні очі поспостерігати за акулами. Хижаків приманюють риб’ячими тлущами і кров’ю, але подібне сафарі тільки зміцнює певна агресивна поведінка акул щодо людей. На думку вчених, немає нічого дивного в тому, що число нападів на людей стає дедалі більше. Туристи порозважалися і поїхали геть, а ось акули місце підгодовування запам’ятали і завжди туди повертаються. Біда в тому, що подібні атракціони майже завжди влаштовують в місцях, що знаходяться недалеко від пляжів.

 

Людське сафарі

Не так давно в інтернеті почали з’являтися відео, на яких співробітники однієї з туристичних фірм інструктують представників племен, як потрібно себе вести з туристами. Згідно з правилами, тубільцям потрібно було співати, танцювати і безмірно дякувати туристам за те, що вони кидали їм під ноги банани або печиво. Навіть не варто пояснювати, чому таке ставлення до людей неприпустиме, але воно, на жаль, існує. Крім того, аборигенів привчають до подібних заробітків не зовсім чесно.

Відпочинок біля коралових рифів

Основною причиною зникнення коралів називають глобальне потепління, однак людство теж внесло в цю руйнацію свою долю. Вся справа в масовому будівництві готелів неподалік від рифів: це істотно скорочує життя рифів.

 

Дегустація екзотичних блюд

Коли Ви бачите в меню ресторану свого готелю такі страви як “Суп з черепахи” або “Суп з акулячих плавників”, Вам варто зрозуміти: Вас або обманюють, або хочуть втягнути в злочин. Практично всюди заборонено відловлювати черепах, але, незважаючи на це, на Кайманових островах, в Центральній Америці та в кількох країнах Азії страви з черепахою залишаються делікатесами. А видобуток акулячих плавників давно став головною причиною зниження популяції цих хижаків.

 

Придбання сувенірів зі слонової кістки

Згідно зі статистикою Всесвітнього фонду захисту природи, близько 20 тисяч африканських слонів в рік стають жертвами в полюванні за бивнями. Але ж все це лише заради того, щоб з їх кісток створити дрібнички для туристів. У Великобританії вже є заборона на оборот подібних товарів, який має на увазі тюремне ув’язнення на купку років.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *