Курорт Закопане: лижникам і просто любителям.

Закопане – це бюджетний відпочинок для тих, хто любить з гірочки спуститися, а також для тих, хто любить піші прогулянки і красиві види.

Польський Закопане (це зовсім недалеко від Кракова) здивує вас великою кількістю хвойних лісів, чистим гірським повітрям, абсолютно затишними котеджами. Крім усього іншого, тут знаходиться безліч трас для катання на лижах.

Гірськолижний курорт працює до кінця березня. На його гірськолижних схилах в цей час снігу ще предостатньо, при цьому денна температура піднімається вище нуля. Спочатку весни тут людей значно менше, ніж в піковий сезон. Варто додати, що в Закопане взагалі 80% зимових і ранньо-весняних днів – сонячні!

У Закопане чотири основні зони катання: Каспровий Верх, Губалувка, Носаль і Шимошкова Поляна. У головній гірськолижної зоні Носаль знаходиться один з кращих в Польщі сертифікованих схилів, де проводяться міжнародні змагання зі слалому. У траси довжиною 650 є перепад висот в 245 метрів – це дійсно крутий і серйозний маршрут для гірськолижників. Тут працюють аж 10 підйомників.

Найвищий гірськолижний комплекс – Каспровий-верх, який знаходиться в 7 км на південь від Закопане. Лижний сезон в цьому місці починається в середині грудня і триває до початку травня.

Губалувка – це одна з найвідоміших і найбільш відвідуваних гір в Польщі. Її переваги – це зручне розташування ресторанів, барів, прокату обладнання, сервісу. Гостям пропонують послуги лижні інструктори, тут є автостоянки на нижніх станціях витягів.

Поляна Шимошкова – це один з кращих сучасних гірськолижних комплексів в Польщі, який знаходиться в 1,5 км від Закопане, на хребті Губалувка.

Однак Закопане є прекрасним місцем відпочинку не тільки для гірськолижників, але і для любителів походів, велосипедних прогулянок і занять веслуванням, а також просто бажаючих скупатися в красивих озерах. Так, тут є мальовничі озера.

Найголовнішою принадою Закопане можна без докорів сумління назвати національний парк Татр – найвищих гір Польщі. Самі поляки називають свої Татри «кишеньковими Альпами».

Маршрути – мрія. Дорога являє собою асфальтовану доріжку. При цьому скрізь стоять покажчики в годинах, наприклад, «До заповідника Морське Око залишилося 2 год 30 хв». До речі, в цьому заповіднику розташоване одне з найбільших озер Польщі.

Вершини гір, що оточують водойму, мають дуже цікаві назви: Жаб’ячий Кінь, Воловий Хребет, Жаб’яча Лялька.

Майте на увазі, що в заповіднику не дозволено використовувати ніякий транспорт, навіть велосипеди. Ходити доведеться довго і досить далеко. Доріжки прокладені на довжину близько 22 км.

Для пар або дружніх компанії приємним виявиться сходження на найвищий пік Польщі – гору Риси. Романтично виглядає прогулянка по долині П’яти озер в національному парку Татр.

Гора Гевонт. Це справжній символ Закопане, його слава і гордість. На вершині гори височить 15-метровий хрест, прикрашений гербом Закопане.

Замок Дунаєць в Закопане, що веде свою історію від першої половини 14 століття. Обов’язковий для відвідування. Знаходиться в Недзіце. Історія свідчить, що він був побудований для захисту північних кордонів Угорщини.

Закопане ось вже більше ста років є центром насиченого культурного життя. На курорті розташовано безліч ресторанів, пабів, нічних клубів, а також є кабаре і казино.

Любителям культури рекомендуємо заглянути в Татрскій музей, де зібрана колекція народних костюмів, предметів побуту 18-19 століть, картин, вітражів та прикрас.

З дітьми можна сходити в місцевий аквапарк. Величезний напис «Aqua park Zakopane» і сцена зі скла для прекрасного виду на Татри – ось зовні можна впізнати аквапарк в Закопане.

Температура води в басейнах в відкритих і критих 28 ° С, в джакузі температура води 36 ° С (їх тут 6).

Довжина гірок від 10 метрів і до 166, швидкість спуску досягає на зеленій гірці, висота якої 17 метрів, 26 км / год. Всього гірок 5.

Ну і звичайно ж сауни. Їх тут також 5.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *