Верблюдам також колють ботокс.

Верблюдам також колють ботокс.

Сутеніло.

Справа була в Саудівській Аравії, на традиційному верблюжому фестивалі (так, існують саме верблюжі фестивалі, ми самі в шоці!) у передмісті Ер-Ріяда. На цьому заході проводиться конкурс краси серед верблюдів, на якому спеціальними членами журі оцінюються форма голови тварин, стан їх м’язів, постава і т.д.

Крім цього, проводяться скачки і інші цікаві змагання. Також на фестивалі працює звіринець, де показують верблюдів різного розміру, проходить дегустація верблюжого молока, виставка тканин з верблюжої вовни і працює планетарій з лекцією про те, як стародавні погоничі орієнтувалися в пустелі за зірками.

Щоб ви розуміли масштаб цього заходу і не думали, що це вам жарти – його призовий фонд становить 57 мільйонів доларів. Тварини, які перемогли в номінаціях, отримують титули еталонів породи, а їх вартість та вартість потомства збільшується, при цьому, в рази.

Так ось, сутеніло. І раптом хтось із суддів помітив незвичайні припухлості та гладку шкіру на мордах окремих верблюдів, які беруть участь в змаганнях.

Була тут же залучена медекспертиза, і раптом з’ясувалося, що верблюди були обколоті ботоксом (ботулотоксином) – лікарським препаратом, який блокує нервово-м’язові процеси. Після ін’єкції м’язи неактивні, і в результаті все зморшки на морді верблюдів розгладжуються, а поверхня шкіри стає рівною.

Трапився шкандаль. Влада негайно дискваліфікувала аж 12 власників-шахраїв і виписала кожному з них штраф у розмірі 30 тисяч доларів.

Ось така сумна історія сталася в Саудівській Аравії на фестивалі верблюдів.

А ви говорите мельдоній.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *