Зрушення в свідомості

Зрушення в свідомості

Ізраїль стверджує, що Саудівська Аравія дозволяє використовувати свій повітряний простір вперше за 70 років.

Хоча офіційного підтвердження поки немає, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив в понеділок журналістам під час брифінгу у Вашингтоні, округ Колумбія (згідно Times of Israel), що Саудівська Аравія дозволила авіакомпаніям, що прямують в Тель-Авів, використовувати свій повітряний простір.

Представник авіакомпанії Air India вже підтвердив відправку запиту на рейс за маршрутом Делі – Тель-Авів через повітряний простір Саудівської Аравії.
Саудівська Аравія також вперше здійснить комерційні польоти в Ізраїль, що стане хорошим свідченням про значну зміну політики, яка формувалася в регіоні протягом десятиліть.
Агентство Reuters повідомляє, з посиланням на Управління аеропортів Ізраїлю, що послуга від Саудівської Аравії повинна початися вже на початку березня.

В даний час ізраїльська національна авіакомпанія El Al є єдиною авіакомпанією, що пропонує прямі рейси з Ізраїлю в Індію. Маршрут весь час проходив поза повітряного простору сусідньої Саудівської Аравії, відхиляючись в бік Червоного моря і проходив навколо Аравійського півострова, що додавало години до загального часу польоту.

Якщо Саудівська Аравія дійсно послабила свої правила використання повітряного простору, це можна розглядати як конкретні докази потепління відносин з Ізраїлем і ширшу перебудову регіональних альянсів.

У славний час живемо, одначе. Щось змінюється в світі. Потроху, але змінюється.

 

 

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *