Розкажемо про в'єтнамців

Розкажемо про в'єтнамців

Трішки правди, трішки чуток

Про речі, які можуть вас здивувати.

В’єтнамці дуже прямолінійні – вони легко і без задньої думки задають непристойні питання

Просто будьте до цього готові, вирушаючи до В’єтнаму. Вони при зустрічі запитають ваш вік, сімейний статус і рівень ваших доходів. Ми до такого “нахабства” незвичні – а у них так заведено. І справа зовсім не в цікавості. У них існує і процвітає культ предків і старшинства. Відповідно до цього у них навіть мова спілкування влаштована, так вони розподіляють владу і обов’язки в своїй родині та громаді. В’єтнамець повинен про вас дізнатися головні відомості, щоб зрозуміти як з вами спілкуватися. Бити вам поклони в пояс або злегка кивати головою при зустрічах. Не ображайтеся ні в якому разі і відповідайте правду. Сила ж у правді.

 

Будьте готові до того, що на вулиці вас можуть вдарити. Чи не ловіть гав. Але і не давайте здачі. Їх все одно більше.

Так-так, вас можуть штовхнути ногою, шпигнути парасолькою, або боляче тріснути в спину кулаком. Просто не ловіть гав в чергах і не робіть занадто розумне обличчя. Більше посміхайтеся у відповідь і не ображайтеся на їх крики і нетерплячу жестикуляцію. Вони так живуть. До того ж – дуже погано розуміють іноземні мови. Не дивуйтеся, якщо офіціантка дорожнього кафе за лікоть вас потягне на кухню, щоб показати інгредієнти супу, який ви замовили. Їй просто ніколи з вами панькатися, а мовам вона не навчена. Будьте до цього готові. Якщо ви запитаєте в’єтнамця, як пройти до музею, а він не буде знати як вам відповісти – щоб допомогти вам він схопить вас за руку і поведе в потрібному напрямку. Посміхаємося і махаємо.

 

Їх кава то шось із чимось

В’єтнамці дуже люблять експериментувати з кавою. Можна часто побачити, як вони розбавляють класичний чорний напій згущеним молоком, йогуртом або навіть додають в нього яєчний білок з цукром. Він у них так і називається – яєчна кава (egg coffee). Його прийнято подавати в кавовій чашці поверх ложки гіркого еспресо. В’єтнамці дуже не люблять мережеві кав’ярні. В основному там засиджується молодь. Вам обов’язково порадять пити каву в невеликих сімейних закладах. Там каву готують з душею і за рецептурами, що передаються з покоління в покоління.

 

На сніданок вони їдять суп

Який обов’язково з локшиною (фо). Це у них класичний і найдоступніший сніданок. Його повнісінько на вулицях рано вранці, коли більшість закладів ще закрито. Що характерно – його готують прямо при вас. У каструлю з вируючим бульйоном кидають тонкі шматочки сирого м’яса або риби і вже через пару хвилин подають разом із заздалегідь відвареною локшиною і свіжою зеленню.

 

І так, вони їдять собак

Ні висока вартість страв з собачатини, ні аргументи активістів, ні заяви про зникнення тварин в сусідніх країнах не заважають в’єтнамським громадянам ласувати м’ясом домашніх улюбленців. Більш того – згідно місцевим повір’ям, м’ясо собаки приносить удачу і підвищує чоловічу потенцію. Втім, навряд чи вам попадуться на очі ресторани, в яких подають страви з собак. Вони, як правило, знаходяться далеко від туристичних стежок. В’єтнамці добре на нас заробляють і намагаються занадто не лякати. Тямущі.

 

В’єтнамці замість собак вигулюють птахів

Рано-вранці вони виходять на вулиці з клітками, в яких тужать спіймані на природі співочі птахи. Своїх пташок в’єтнамці виносять в парки, складають клітки на певній відстані одна від одної, а самі п’ють свою каву з яйцем або їдять суп. Пташки починають співати, спілкуючись між собою, а їх господарі солодко посміхаються і розхвалюють своїх улюбленців. Адже це не просто ранковий моціон, щоб ви розуміли. Пернатих так тренують для спеціальних співочих змагань. В’єтнамці до всього іншого – дуже азартні.

Вулиці в них переповнені мопедами

Головні артерії в’єтнамських міст виглядають жахливо. Щільність двоколісного транспорту на дорогах країни зашкалює, і ви повинні бути готовими до цього видовища. До того ж, тут вкрай мало регульованих перехресть, а про світлофори ми взагалі промовчимо. Але не губіться і дотримуйтесь холоднокровності. В’єтнамські вулиці потрібно переходити повільно, але наполегливо. Мотолюбителі вас просто об’їдуть. Інакше стояти вам довго і клопітно. Та дихати вихлопними газами. Головне при переході вулиць В’єтнаму – не робити різких рухів.

 

В’єтнамці люблять ходити в респіраторах

Марлевою пов’язкою вони рятуються від пилу і вихлопних газів (ось хто-б міг подумати, так?). Місцеві перейняли цю моду у китайців з японцями. І не думайте що марлева пов’язка тут – просто марля і все. Це для в’єтнамця також модний аксесуар. Майже всі надягають маски з модними принтами і оздоблені на свій смак. Марлева пов’язка повинна підходити за кольором до одягу, кольору мопеда або просто виділяти в’єтнамця з натовпу.

 

Вони геть не розуміють шо таке “торгуватися”

Як туристу, вам продадуть свій товар за потрійною ціною. При цьому місцевим відпускають його за встановленою вартістю. Анітрохи вас не соромлячись. Будьте до цього готові і не обурюйтеся. На в’єтнамських торговців не діють апеляції до здорового глузду або справедливості, і, якщо ви підете з магазину, продавець не кинеться слідом, а просто поверне товар на полицю. Змиріться. Наша вам порада – заведіть з продавцем потрібного вам магазину дружбу-жуйку. І ціни вам тут же знизять до нормальних. В’єтнамці дуже цінують дружбу. І люблять коли ви стаєте для них своїм. Комунікація у них така з покупцями.

 

Тут буйним цвітом квітне шаманізм

У духів тут вірять навіть атеїсти. У будинках у місцевих ви запросто знайдете вівтарі з викладеними на них подарунками для предків, божеств місцевості і інших надприродних істот. В’єтнамці не тільки вірять у духів, але вважають за краще з ними безпосередньо спілкуватися. В країні процвітає спіритуалізм, а професія медіума дуже і дуже модна. Тут навіть релігія така є – каодай, число послідовників якої налічує офіційно до декількох мільйонів чоловік.

Ну ось такі маленькі штрихи до портрету цілого народу.
Дізнаєтеся чого більше – діліться. Кава з булочками з нас.
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *