З биками наввипередки. Сан Фермін 2018

З биками наввипередки. Сан Фермін 2018

Щороку тисячі любителів гострих відчуттів з усього світу приїжджають в місто Памплона – один з найдавніших міст Іспанії, щоб взяти участь у фестивалі Сан Фермін. Історична довідка: вперше свято організували в далекому 1591 році. Фестиваль зазвичай триває 9 днів і починається з «енсьєрро» – спільних забігів по місту биків і людей. Подейкують, що фестиваль виник спонтанно – бики вирвалися із загороди і понеслися по місту. Місцевим бігати від биків здалося забавним проведенням часу і так вийшла весела щорічна традиція. Все місто бере участь, між іншим!

Отже, сьогодні в об’єктиві tripsee.com «дикий» фестиваль Сан Фермін 2018.

Щоб ви знали – фестиваль Сан Фермін і стриманість це несумісні поняття. Він супроводжується рясними випивками алкоголю, танцями та іншими атрибутами веселощів. Це свято відзначається в Памплоні з кінця 16 століття. Вважається, що святий Фермін, якого вшановують в ці дні, жив в п’ятому столітті і був першим християнським єпископом міста.

Але знаменитий фестиваль Сан-Фермін насамперед завдяки енсьєрро – бігом 12 розлючених биків. Більш ніж з 216 годин святкування власне енсьєрро триває приблизно чверть години.

Понеслись!

Тварини повинні самостійно пробігти до арени для бою биків приблизно 850 метрів. Вулиці старого міста – криві і вузькі – заздалегідь огороджуються. Попереду биків біжать учасники свята, кілька сотень людей – любителі гострих відчуттів. Їх підбадьорюють, люди стоять уздовж вулиць на тротуарі і на балконах будинків.

Тварини дуже швидко наздоганяють учасників арени і нещадно збивають з ніг всіх, хто виявився недостатньо спритним.

Ще давно учасниками цього небезпечного забігу, яким захоплювався Ернест Хемінгуей, могли бути тільки молоді чоловіки. Тепер це обмеження зняте: багато жінок також змагаються в бігу з биками. Емансипація

Напередодні свята учасники руху захисників тварин PETA роздяглися до спідньої білизни на знак протесту проти проведення кориди і, окропивши себе червоною фарбою, лежали протягом півгодини у арени для бою биків, зображуючи мертвих тварин. Ці акції проводяться регулярно. Про одну з них ми навіть писали раніше.

Допоможіть!

Майстерно підчепив.

Часто бігунами стають іноземці. В деякі роки цей показник досягав 70%; більше всіх на свято з’їжджається сміливців із США – 24% від загального числа, австралійців і новозеландців – 11%, британців – 4%.

Рекордним за кількістю жертв став 1924 рік, коли бики розтерзали 13 і поранили 200 чоловік.

Свято з щоденними пробіжками наввипередки з биками, вечірньою коридою і ярмаркою триває тиждень.

Сан Фермін 2018, Памплона, Італія, 7 липня 2018.

Забава «поціль бику кільцем на роги».

В кінці «енсьєрро», протяжністю близько 850 метрів, які тварини долають за дві з половиною хвилини, бики забігають на арену.

Увечері о пів на сьому на цій арені починається корида, яка триває кілька годин. Але це вже інша історія.

(Фото Joseba Etxaburu)

(картинка клікабельна)

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *